Evlerinize Elemanlar

Ev, Villa İşleri için Elemanlar

Evinizdeki işleri yerine koymak, temizlik yapmak, çocuklarınızın odasını temizlemek, akşama birbirinden güzel yemekleri hazırlamak ve her sabah düzenli olarak kahvaltı hazırlamak kimi zaman mümkün olamıyor. Özellikle de ev kadınları çoğu zaman yoğun bir iş hayatı ya da bazı özel sebeplerden dolayı gün boyunca tüm bu ev işlerini yapamamaktadır. Böyle bir durumda yardımcı kadın almak iyi bir çözümdür. Fakat bunu yaparken de bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekiyor.

“Ev İşlerine Yatılı Yardımcı Kadın Arıyorum”

Ev işlerine yatılı yardımcı kadın arıyorum diyen pek çok aile var. Ancak her adayı doğrudan kabul etmek de doğru olmayacaktır. Nitekim evinizin düzeni, işleyişi ile ilgili olarak sizin de genel ya da özel kriterleriniz mutlaka vardır. Bu kriterler evinizin genel düzenini belirlemektedir. Örneğin çamaşırların ne zaman, hangi aralıklar ile yıkanması gerektiği, sabah kahvaltının saat kaçta hazırlanması gerektiği gibi hizmet saatleri, adayın uyması gereken kuralları belirlerken üzerinde duracağınız temel kriterlerden bir kısmı olarak ifade edilebilir.

Kriterlerinizi belirlemeniz aynı zamanda aradığınız yardımcı kadın profilini de doğru bir şekilde bulmanızı sağlayacaktır. Basit bir örnek ile hizmet ücreti aralığını ve aynı zamanda izin konusunu söyleyebiliriz. Çoğu zaman ilk ön plana çıkan belirleyici kriterler genelde ücret ve izin konuları olmaktadır. Her iki tarafında öncelikli olarak üzerinde durması ve anlaşması gereken konunun da bu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak elbette ki sadece bu konuda anlaşma sağlamak yeterli olmayacaktır. Nitekim yazımızın başında da belirttiğimiz üzere; evinizdeki işlerin aksamadan, planlı ve doğru bir şekilde yürütülebilmesinde belirleyeceğiniz kriterler ve aynı zamanda kurallar söz konusudur. Dolayısıyla aday personelin bu kriter ve kuralları istediğiniz bir şekilde uyacak olması önemlidir.

Bir Ev Yardımcısı Kadının, Görev ve Sorumlulukları Nedir?

Yabancı yardımcı kadın ya da tercihinize göre; Türk yardımcı kadın için herhangi bir görev sınırlandırması yapmak zor olacaktır. Çünkü görev ve sorumlulukları genel olarak bir yaşam olanı olan “ev” içerisinde düzenin sağlanması yönündeki tüm görev ve sorumlulukları kapsamaktadır. Bu görev ve sorumluluklar içerisinde ayrıca üzerinde durmak istediğiniz bazı maddeler olabilir. Söz konusu maddeleri danışmanlık hizmetimizden faydalanırken belirtmeniz, bu koşulları en iyi bir şekilde sağlayacak bir yardımcı kadın personeli bulmanızı sağlayacaktır.

Genel hatları ile bir yardımcı kadının görev ve sorumluluklarını kısaca aşağıdaki gibi sıralandırabiliriz;

Evin tüm ya da belirtilen odaları için belirtilen düzenli genel ya da özel görevlerin yapılması
Evin genel temizliğinin yapılması
Ev eşyalarının dekoratif düzeninin sağlanması
Sabah, öğle ya da akşamları düzenli yemek yapılması
Küçük yaşta bireylerin davranışlarını gözlemlemek
Bazı evcil hayvanların (özellikle ev içerisinde yaşayan) durumlarını gözlemlemek

Bu gibi hizmet detaylarını çok daha fazla sıralayabiliriz. Esasında bilinmesi gereken nokta ise ev temizlik elemanı evin tüm düzeninden ve özellikle de temizliğinden sorumludur.

Yatılı ya da Yarı Zamanlı Ev Temizlik

Personel seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli ayrıntı ise aradığınız eve yardımcı eleman tam zamanlı mı yoksa yarı zamanlı mı olacaktır? Tam zamanlı olarak ifade ettiğimiz çalışma şekli aynı zamanda “yatılı” olarak da bilinir. Fakat her iki tanımlama esasında birbirinden farklıdır. Tam zamanlı çalışma sistemi genel olarak günlük 8-12 saat olarak belirlenmektedir. Yatılı olarak ifade edilen çalışma düzeni ise personelin belirleyeceğiniz bir odada kalması durumudur. Bir diğer çalışma şekli olarak yarı zamanlı ise günde toplamda 8 saatten daha az bir süre için uygulanan çalışma şeklidir.

İhtiyacınıza en uygun olan kriterler doğrultusunda bir eleman seçmenizi sağlıyoruz. Filipinli yardımcı kadın gibi yabancı uyruklu personel seçimi yapmanız da mümkündür. Sizlere her aşamada yardım etmeye hazırız.