Eve yardımcı kadın seçimi yaptığınız zaman bu işi gerçekten iyi bir şekilde yapabileceğine inandığınız bir personel seçmeniz gerekmektedir. Eve yardımcı kadın seçimi yaparken üzerinde durmanız gereken en önemli temel kriterlerinden birkaçı ev işlerini yapabilecek el alışkanlığının olması ve güvenilir olmasıdır.
Eve yardımcı kadın personelin özel bir eğitim almasına gerek yoktur. Ancak bu personeli belirlerken ev işlerinde becerikli olması, seri ve enerjik davranması, ev düzenini sağlaması ve mutfakta yemeklerin yapılması gibi ev içinde ki her ayrıntıya hakim olup yapabilmesi gerekmektedir.
EV YARDIMCISI NE İŞ YAPAR?
Ev içerisindeki genel düzen ve işleyişten eve yardımcı kadın personelin sorumluluklarındandır. Aile bireylerinin evde olduğu zamanlarda ki en önemli yardımcıları ve evde olmadıkları zaman içerisinde ise ailenin çocuk bireylerinin bakıcısı ve evin temizliğinden sorumlu kişi konumundadır yardımcı kadın personelimiz.
Eve yardımcı kadın personelin ev içerisinde iş sınırları yok gibidir. Temelde yapması gereken görevleri şöyle sıralıyabiliriz;
-Evin genel temizliğinin sağlanması
-Mutfak işleri ve yemek yapmak ya da yardımcı olmak
-Çocukların bakımı, güvenliği ve gerektiğinden eğitimlerine yardımcı olmak
-Evde bulunan değerli ve önemli eşyaların korunmasını sağlamak
-Evde rutin temizlik, ütü, çamaşır, bulaşık gibi işlerin yapılması
-Ev için alışveriş yapılması
Bu gibi maddeler eve yardımcı kadın personelin başlıca görevleridir.