Evde bakıma ihtiyaç duyan hastalar için sağlanan profesyonel bakıcı hizmetidir. Ev ortamında hastanın temel ihtiyaçlarını en iyi şekilde yapmakla görevlidir.
Evde hasta bakıcısı tercih ederken öncelikli kriteriniz personelin sizin beklentilerinizi karşılayacak hizmet anlayışını benimsemiş ve gerçekten güvenilir olması gerekmektedir. Bunun için iş disiplinine sahip güvenilir bir firmayı tercih etmeniz son derece öenmlidir.
EVDE HASTA BAKICI HANGİ İŞLERİ YAPAR ?
Hareketleri sınırlı ya da hiç hareket edemeyecek durumdaki hastaların tüm temel ve özel ihtiyaçlarının giderilmesinde dair tüm işleri yaparlar. Özellikle felçli durumda ki ya da yatalak bireylerin bakımı son derece önemlidir. Bundan dolayı bakıcının hasta bireye karışı tutumumu ve yaklaşımı son derece hassas hizmeti benimsemiş olması gerekmektedir.
Evde hasta bakıcının tercih edilme sebepleri;
-Hastamızın özel ve temel ihtiyaçlarının düzeli olarak karşılanması,
-Hastamızın yaşadığı alan oda içerisinin temizliğini ve hijyenini sağlamalı
-Hastamızın doktorunun belirlemiş olduğu ilaç, hareket vs. belirlediği kriter ve düzene göre gerçekleştirilmesinde yardımcı olma
-Hastamızın özel durumunu göz önünde bulundurarak yaklaşımını ona göre belirlemesi
Gibi özellikler eve hasta bakıcının yapması gereken işler olarak belirlenebilir.
PROFESYONEL HASTA BAKICI HİZMETİ
Profesyonel olarak değerlendireceğimiz evde hasta bakıcı personeller ilk olarak iş eğitimini almış olmasıyla beraber hastaya olan yaklaşımı davranışı konusunda bilgilidirler.
Hastamızın hastalık türüne göre bakıcının uyması gereken kurallar değişiklik göstermekle beraber müşterilerimizin hastalarıyla ilgili vermiş oldukları bilgilere ( Alzheimer, felç ya da yatalak vs.) istinaden hastalarının bakım sürecinde ne derece önem teşkil ettiğini bilerek hizmet vermekteyiz.
Hastalarınız için güvenilir ve tecrübeli bir personel arayışındaysanız bizler bu beklentilerinizi karşılamak için varız.Bizler hastamızın sağlığını ve müşteri memnuniyetini önemsiyoruz.