Yabancı uyruklu kişiler tarafından gerçekleştirilen bakıcılık hizmetidir. Hastaların bakımı için tercih edilebilecek pek çok farklı özellikler mevcuttur. Bu seçenekler arasında yabancı hasta bakıcı seçeneğinin bazı avantajları bulunur.
Yabancı hasta bakıcı personeller Filipin, Gürcü, Azeri, Türkmen gibi daha çok Orta Doğu ve Asya’nın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye gelen yabancı uyruklu kişilerdir. Yabancı uyruklu kişilerin çalışma izinleri ve oturum izinlerinin bulunması çok önemli bir gerekliliktir. Yabancı uyruklu bakıcı tercihi yapılırken bu kriterlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.
NEDEN YABANCI BAKICI TERCİH EDİLMELİDİR?
Yabancı hasta bakıcı tercih etmenin pek çok faydası bulunmaktadır. Hastanın güvenli bir şekilde bakımının gerçekleştirilmesi ve fiyat konusunda anlaşılması yabancı bakıcı tercih etmenin avantajlarındandır.
Hasta yakınlarının hasta bakımı için yabancı bakıcı tercih etmelerinin sebepleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;
-Daha verimli çalışmaktadırlar
-Ödenecek olan bakım ücret tutarları daha düşük olmaktadır
-Hastanın yaşamlarını sürdürdükleri ortamın temizliği konusunda daha titiz davranırlar
-Yabancı bakıcılar bakıcılık konusunda daha çok isteklidirler ve işlerini kaybetmek istemedikleri için işlerine sıkı sıkıya bağlıdırlar.
Yabancı bakıcı tercih etme kriterleri daha da arttırılabilir. Bu konuda en önemlisi yabancı bakıcı personel sağlayacak olan firmanın güvenirliliği ve personele sağlamış olduğu çalışma izni gibi önemli ayrıntıları belirtmesidir.
Yabancı Hasta Bakıcı Tercih Etmek
Hasta bakımı; anlayışlı, sabırlı olmayı , titiz olmayı ve bir o kadar da hassas yapılması gereken bir iştir. Hasta bakımı yapabilecek olan kişilerin bu kabiliyetlere sahip olması gerekmektedir ve hastanın temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek, sağlıklı ve mutlu bir ortam oluşturabilecek niteliklere sahip olması gerekmektedir. Bu anlamda işine sağdık, samimi ve güvenebileceğiniz bir personel seçmenizde sizlere hizmet vermekteyiz.